کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰

۱۸ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت آبی

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۸ شهرستان استان از نظر ابتلاء به کرونا در وضعیت آبی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدحمید موسوی در نشست خبری ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان گفت: تمام دستورالعمل‌های صادر شده در حوزه محدودیت‌ها در اختیار ستاد ملی هست و استان فقط مجری اعمال محدودیت‌های هوشمند است.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی محدودیت رفت و آمد شبانه در تمامی شهرستان‌های خراسان رضوی استمرار خواهد داشت، افزود: در حال حاضر محدودیت‌های کرونایی تا اعلام رسمی آن از سوی ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرهای آبی همانند زرد اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شهرستان مشهد هم‌اکنون در وضعیت آبی قرار دارد، متذکر شد: البته این اعلام به معنای کاهش خطر کرونا نیست و همچنان باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی استمرار یابد تا شاهد شیوع موج چهارم بیماری نباشیم.
مسئول دبیرخانه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی با اعلام این خبر که در خراسان رضوی ۱۸ شهرستان آبی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند، ابراز کرد: رنگ آبی که به تازگی به رنگ بندی‌های کرونایی اضافه شده است به معنای کم خطر بودن و وضعیت بهتر از زرد است و در شرایط کنونی فعلا محدودیت‌های کرونایی در رنگ بندی آبی هنوز اعلام نشده است و تا آن موقع به روال وضعیت زرد انجام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه این نشست خبری گفت: به همت مردم و مسئولین، خراسان رضوی در شرایط بهتری نسبت به چند هفته پیش قرار دارد. البته شرایط موجود تا زمانی پایدار خواهد بود که برای حفظ آن تلاش کافی صورت گیرد.
محمدحسین بحرینی افزود: برای حفظ شرایط موجود باید همچنان استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات کوچک و بزرگ و پرهیز از مسافرت در دستور کار مردم قرار داشته باشد.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان ادامه داد: در حال حاضر استان‌های شمالی که مقصد سفر بسیاری از مردم هستند در شرایط خوبی قرار ندارند.
بحرینی با اشاره به آبی شدن مشهد گفت: در شهرهای آبی هم محدودیت‌هایی باید توسط مردم رعایت شوند. بهرحال نگرانی تکرار پیک‌ها به شدت وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش روند بیماری، تعطیل شدن مهمانی‌های شبانه است. تاثیر تعطیلی از ۹ شب تا ۴ صبح در این زمینه بسیار قابل توجه بود.

لینک گزارش تصویری: https://b2n.ir/353830


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۲۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir