.     .     .
۱۳۹۷/۱۲/۲۳

استاندار در جلسه با قطعه سازان مطرح کرد:

اختیارات استانی را برای رفع مشکل قطغه سازان پای کار می آوریم

استاندار خراسان رضوی ضمن حمایت از قطعه سازان برای رفع مشکلات آن ها گفت: آنچه در حوزه استان است را برای رفع مشکل شما پای کار می آوریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی مشکلات قطعه سازان که با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران بانک ها و قطعه سازان در استانداری برگزار شد گفت: تمام این مشکلاتی که می گویید در شرایطی است که دچار جنگ اقتصادی هستیم.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: البته در تهران هم می توان با بانک مرکزی یا با وزیر مربوطه این مشکلات را مطرح کرد اما در چهارچوب استان چه مسائلی را می توانیم بررسی کنیم؟
وی افزود: معلوم است که واحد های صنعتی استان چه مشکلی دارند. اولین این مشکلات مربوط به نقدینگی و سرمایه در گردش است که می تواند این واحدها را در دچار مشکل کند.
رزم حسینی در همین رابطه به قطعه سازان امیدواری داد و اذعان کرد: آنچه در حوزه استان است را برای رفع مشکل شما پای کار می آوریم.
در ادامه این جلسه نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این که از سال 46  صنعت قطعه سازی به عنوان یک صنعت جدی در استان مطرح بوده است و باید آن را حفظ کرد، افزود: تلاش ما این است که حتی اگر بشود یک نفر را در یک مجموعه فعال داشته باشیم این کار را انجام دهیم چون مغتنم است.
حجه الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به این که در زمینه ثبت سفارشات باید از ظرفیت انجمن قطعه سازان استفاده شود، ادامه داد: صنعت قطعه سازی مجموعه ای است که نیروی انسانی قابل توجهی را مشغول به کار می کند لذا باید رایزنی بشود و سهم استان را حفظ کنیم که این مهم هماهنگی بیشتری را می طلبد.
 وی با بیان این که سقف اعتبارات بانکی جوابگوی نیاز قطعه سازان نیست، با ذکر مثالی تشریح کرد: در قطعه سازی پودر آهن تاکنون وارداتی بوده اما با وجود تحریم تلاش می کنیم پودر آهن را در داخل تولید بکنیم که برای آن بانک صادرات را معرفی کردند و گفتند دو میلیارد تومان بیشتر نمی توانیم تخصیص بدهیم در حالی که پیش بینی 15 میلیارد شده بود.
حجه الاسلام پژمانفر با اشاره به دانش بنیان کردن بخشی از تولید قطعات اذعان کرد: باید کمک شود قطعه سازان ما توسعه خودشان را بر اساس روش دانش بنیان حفظ کنند که این کار نیاز به سرعت بیشتری دارد. 
دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی هم در این جلسه در مورد افزایش اختیارات استانی گفت: قطعا در این صورت تسهیل گرایی صورت خواهد گرفت و فرایند رسیدگی صدور مصوبه سریع خواهد شد که از استاندار می خواهیم به این موضوع توجه کنند.
حسن مونسان افزود: تبصره 18 تفاهم نامه منعقد شده اما ابلاغیه بانک مرکزی هنوزصادر نگشته و فقط تفاهم نامه های آن آمده است که بند واو آن از دستور کار خارج شد، چرا که در تامین اعتبار آن ابهامات زیادی وجود داشت.
در ادامه این جلسه بعد از این که قطعه سازان به بیان مشکلات خود پرداختند رئیس سازمان صمت استان گفت: 350 واحد قطعه سازی در استان وجود دارد  که توانسته 14350 شغل را ایجاد کرده است.
راضیه علیرضایی ضمن بیان این که در ستاد مقاومتی استان دقت شده است از واحد های بزرگ قطعه سازی حمایت بیشتری صورت گیرد، در خصوص وضعیت ثبت سفارش های انجام شده در حوزه قطعه سازی گفت: در حوزه قطعه سازی 200پرونده بررسی شده که میزان ارز تایید شده آن به  میزان 2/35دلار است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید