.     .     .
۱۳۹۷/۱۲/۲۳

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

ضرورت بهره گیری از ظرفیت شورای گفتگو برای رفع موانع سرمایه گذاری

استاندار خراسان رضوی گفت: باید از ظرفیت های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای رفع موانع سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی استفاده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان که با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار کرد: کسب رتبه نخست شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در سطح ملی افتخاری است که به همت اعضا و تلاش های آقای رشیدیان استاندار سابق رقم خورده است.
وی افزود: امید داریم که از ظرفیت قانونی شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی بتوانیم در جهت رفع هرچه بیشتر موانع پیش روی سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی استان استفاده کنیم.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ مانعی نباید پیش روی سرمایه گذاری بخش خصوصی غیردولتی وجود داشته باشد، تاکید کرد: با توجه به مناسبات منطقه ای و برنامه دولت برای افزایش سطح تعاملات میان ایران و دیگر کشورها، امیدواریم سال آینده شرایط برای حرکت به سمت فعالیت های اقتصادی بیشتر و دستیابی به رشد اقتصادی فراهم شود. 
وی گفت: اخیرا شاهد بودیم که رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران بر خلاف رئیس جمهور آمریکا، رسما به عراق سفر کرد و با استقبال خوب مقامات این کشور، در شهرهایی مانند بغداد، نجف و کربلای معلی حضور یافت و توافقات بسیار ارزشمندی حاصل شد که می تواند در ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور موثر واقع شود. 
رزم حسینی بیان کرد: امیدواریم با همکاری بیش از پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانیم در راستای رفع مشکلات فعالان بخش خصوصی برای دست یابی به توسعه و آبادانی گام برداریم. 
رئیس اتاق بازرگانی ایران هم در ادامه این جلسه گفت: در آخرین ارزیابی وزارت کشور با موضوع عملکرد شوراهای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی کشور، خراسان رضوی رتبه نخست را در سطح ملی کسب کرده و به همین دلیل لازم است که از استاندار خراسان رضوی به عنوان ریاست شورا قدردانی کنم.
غلامحسین شافعی افزود: کسب این رتبه رسالت سنگین تری را بر دوش اتاق بازرگانی خراسان رضوی و فعالان اقتصادی می گذارد که با تلاش و همت، زمینه تقویت اثرگذاری مصوبات شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان در شورای ملی اثرگذار فراهم شود. 
وی ادامه داد: سفر رئیس جمهور به عراق بی بدیل بود و توافقات خوبی حاصل شد که انعکاس بین المللی بسیاری داشت. به زودی مشکل ویزا برای تجار و بازرگانان برطرف خواهد شد و در این رابطه تفاهم نامه ای هم به امضا رسید.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید