.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۵

سرپرست استانداری خراسان رضوی :

روز دانشجو نماد پایمردی و ایستادگی دانشجویان با نگرشی عالمانه در برابر نظام سلطه است

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : ۱۶ آذرماه نشان و نمادی از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابرنظام سلطه است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،قربان میرزایی در پیامی به مناسبت 16 آذر  با تبریک این روز به تمام دانشجویان استان افزود: این تاریخ، یادآور رشادت دانشجویانی است که با نگرش عالمانه و عدالتخواهانه با شجاعت تمام در برابر استعمار و استبداد ایستادند.
متن کامل این پیام به شرح زیر می باشد:
16 آذرماه و روز دانشجو ؛ یادواره سه دانشجوی شهید که فریاد آزادیخواهی و ظلم ستیزی خود را با خونشان فریاد کردند و نشان دادند که دانشجویان پیشقراولان جامعه هستند .
این روز نشان و نمادی از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه است تاریخی که یاد آور رشادت دانشجویانی است که با نگرش عالمانه و عدالتخواهانه با شجاعت تمام در برابر استعمار و استبداد ایستادند .
بی شک این کلام بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) که فرمود : شما جوانان تحصیلکرده، مردان آتیه و فردا و رجال و شخصیت های آینده اجتماعی هستید و باید بهوش و بیدار بوده و با تمامی عوامل تفرق و ذلت ملتهای خود مبارزه کنید، نمود این نگرش جوانان  است .
در واقع امروز نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشوررا مرهون مجاهدت و فداکاری جوانان و دانشمندانی هستیم که با خون خود نهال پر خیر و برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و امروز که این نهال تبدیل به درختی تنومند شده، در آستانه چهل سالگی انقلاب مسئولیت همه ما بویژه جوانان و دانشجویان این سرزمین بویژه در شرایطی که دشمن همه ظرفیت های خود را برای ضربه به اسلام و نظام اسلامی ما به میدان آورده ، بس سنگین است.
شما دانشجویان و جوانان تحصیل کرده مسلمان در این شرایط حساس باید هوشیارانه رسالت و وظیفه خود در تقویت انسجام و همدلی و پیشبرد جامعه به سمت توسعه انجام داده و همت خود را در این مسیر به کار بندید.
در این شرایط حساس نقش دانشجویان و دانشگاهها در شفاف سازی و هوشیار کردن مردم و ناامید نمودن دشمنان بسیار مهم و اثرگذار است از سویی در میانه تحریم ها و فشارهای دشمنان ، این دانشجویان هستند که می توانند از این تهدید ، مهمترین فرصت ها را فراهم ساخته و با درک مشکلات جامعه نیازهای کشور را مرتفع نمایند.
اینجانب به نمایندگی از دولت خدمتگزار تدبیر و امید با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و امام شهدا و پاسداشت و قدردانی از تمامی تلاش های اساتید و اندیشمندان حوزه تعلیم و تربیت این روز را به همه شما عزیزان تبریک عرض نموده و امیدوارم دانشجویان به عنوان یکی از گروه های مرجع و پیشرو در کنار سایر اقشار و گروه های مردمی در تقویت و حرکت در مسیر اتحاد و همدلی و در عمیق شرایط و مقتضیات زمان به جامعه کمک نموده و همه در سایه یکپارچکی و انسجام در جهت اقتدار و سربلندی ایران عزیز و نظام جمهوری اسلامی  بیش از پیش گام بردارند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید