کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۷/۰۸/۱۶

استاندار خراسان رضوی :

ایام پایانی ماه صفر فرصتی مغتنم برای رجوع به ارزش های اصیل اسلامی و احیای مکارم اخلاق است

استاندارد خراسان رضوی گفت : اربعین و ایام پایانی ماه صفر فرصتی بسیار مغتنم برای رجوع به ارزش های اصیل الهی و اسلامی و احیای مکارم اخلاق است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رضا رشیدیان امروز با حضور در جمع کاروان پیاده یک هزار نفری خانواده های شاهد و ایثارگر استان در محدوده ملک آباد (ورودی مشهد) افزود : حضور گسترده مردم  در مراسم اربعین حسینی و دهه آخر صفر خود نشان از پایبندی این ملت به ارزش بنیادین انقلاب و اصولی اعتقادی و دینی خود دارد که محکم پای آن ایستاده اند .
 وی عنوان کرد : اربعین حسینی فرصتی برای قدرت نمایی و نشان دادن اقتداراسلام بود واینک در دهه آخر صفر این امکان فراهم شده در تداوم این حرکت در مسیرهای منتهی به مشهد الرضا مردم از هر قوم و مذهب و زبانی درکنار هم این مسیر معنویت  عشق به اهل بیت عصمت و طهارت را با نهایت خلوص و مودت طی کرده و بسیاری نیز کمر همت برای خدمت صادقانه به آنان را بسته و با داشته های خوداز کم و زیاد این میهمانان گرانقدر را میزبانی کنند.
 وی گفت : این زمان فرصتی ارزشمند است که مردم اعتقادو پایبندی خودبه ارزش های دینی و اسلامی شان را به منصه ظهور رسانده و پاسخی محکم به دشمنان این کشور و مردم که در پی تضعیف نظام و انقلاب هستند ، بدهند .
 وی با بیان اینکه طی ماه های اخیر دشمنان تلاش گسترده ای برای ایجاد اختلاف در بین مسلمانان و اخیرا در میان شیعیان انجام دادند ، اظهار کرد : اما اربعین موجب شد مسلمانان و انسان های آزاده صحنه های بی نظیری از اتحاد و انسجام خود به جهانیان به تصویر کشند.
 وی گفت : امروز هم در ایام آخر ماه صفر با وجودهمه مشکلات اقتصادی و اجتماعی شاهد حضور گسترده مردم به اشکال مختلف اعم از پیاده و سواره برای شرکت در مراسم عزاداری رحلت نبی مکرم اسلام محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) هستیم و در این میان گروه های مختلف مردمی و خیرین به این جمعیت خدمت کرده و با عشقی بی انتها میزبانی زائران رضوی را می کنند.
 رشیدیان افزود : این امر نشان از پایبندی آنان به ارزش های دینی ، اعتقادی و انقلابی شان است که برای حفظ آن با تمام وجود ایستاده اند.
 وی تصریح کرد : این زمان فرصتی برای احیای مکارم و ارزش های اخلاقی است که نبی مکرم اسلام (ص) رسالت اصلی خودمی دانستند از این رو بایدهمه تلاش کنیم اخلاق محمدی (ص) و اسلام راستین در جامعه ترویج شود و با تاسی به امام حسن مجتبی که شهره به کرامت و بزرگواری است به محرومان و اقشارپایین جامعه توجه بیشتری کرده و با محبت و توجه به سیره امام مهربانی ها محبت و مودت را در جامعه ترویج کنیم که عامل استحکام وقوام جامعه است.
 وی خطاب به خانواده های شهدای و ایثارگران افزود: باید این سفر زیارتی پیاده که طی آن رنج و سختی راه را بر خود هموار می کنید توام بامعرفت و توجه به ائمه اطهار (ع) باشد که دراین صورت منشا برکات و خیر کثیر برای افراد ونیز جامعه خواهد بود.
 وی اظهارکرد : خانواده شهدا میراث داران این بزرگواران هستند و باید در ترویج ارزش هایی که شهدا برای حفظ آن جان خود را فدا کردند ، نهایت تلاش خود را انجام دهند و ما هم به عنوان مسئولین وظیفه ای بس سنگین در بزرگداشت و احیا وتقویت این ارزش های والای انسانی و دینی داریم و باید راه شهدا را تداوم بخشیم .


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir