.     .     .
۱۳۹۷/۰۱/۲۹

استاندار خراسان رضوی:

طرح شرکت سرمایه گذاری عمران استان تهیه می شود

استاندار خراسان رضوی مباحث مطرح شده در دیدار عصر سه شنبه خود و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور را تشریح کرد.

استاندار خراسان رضوی مباحث مطرح شده در دیدار عصر سه شنبه خود و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور را تشریح کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این خصوص گفت: طرح پیشنهادی ایجاد شرکت سرمایه گذاری توسعه عمران استان با کمک بخش خصوصی تهیه و به دولت ارائه می شود.
وی افزود: طی این جلسه پیشنهادی مبنی بر راه اندازی صندوق شرکت توسعه عمران استان مشابه آنچه در کرمان انجام شده است، مطرح شد تا با کمک بخش دولتی و خصوصی این شرکت راه اندای شود.
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: با ترکیب و تجمیع ظرفیت این بخش ها در قالب این صندوق، می توان از امکانات و توان آنها برای تسریع ، تکمیل و اجرای طرح های توسعه ای استان استفاده نمود که در این راستا مقرر شد؛ طرح آن تهیه و ارائه شود.
رشیدیان با بیان اینکه در این جلسه مباحث مختلفی از سوی نمایندگان مطرح شد، افزود: عمده مسائل طرح شده در حوزه آب بود از جمله موضوع انتقال آب از دریای عمان که امری اجتناب ناپذیر است و اجرای آن با مشارکت بخش خصوصی قابل تحقق می باشد.
وی گفت: مرمت قنوات، سدها و وضعیت آب های مرزی استا ، چالش های حوزه کشاورزی و افزایش بهره وری آب در این حوزه، موضوع ضرورت توسعه انتقال آب با لوله و گسترش شیوه های نوین آبیاری ، اصلاح روش های و شیوه های کشت، اجرای تصفیه خانه های شهری و اصلاح شبکه های پایاب سدها بود که طرح و مورد بررسی قرار گرفت.
رشیدیان افزود : در حوزه حمایت از طرح های حمل و نقلی استان اعم از ریلی چون مسیر مشهد گرگان و مشهد -زاهدان و نیز بخش جاده ای و به صورت محدود تر هوایی و نیز اصلاح وضعیت راههای روستایی استان که امروز حوادث و تلفات جاده ای آن روند افزایشی قابل ملاحظه ای دارند، هم مباحث جدی مطرح شد.
وی ادامه داد: موضوع تقسیمات کشوری و ارتقا برخی از بخش ها و شهرها و تبدیل دو منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و سرخس به منطقه آزاد از دیگر حوزه هایی بود که مورد پیگیری و طرح در این جلسه قرار گرفت.
رشیدیان افزود: در حوزه کمبود تخت های بیمارستانی و ضرورت حمایت دولت از خیران حوزه های سلامت و آموزش و پرورش به عنوان دو حوزه مهم تاکید شود.
به گفته وی  در موضوع بهره مندی از ظرفیت انرژی های پاک و نیروگاه های بادی و خورشیدی در استان هم طی این نشست تبادل نظر شد.
وی گفت: موضوع تفویض اختیارات بیشتر به استان ها و نیز اختیارات مراکز استان ها به شهرستان ها در جهت تسریع و تسهیل امور هم مورد تاکید قرار گرفت.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: از دیگر موضوعات ، بودجه زیارت بود که با توجه به اقداماتی که در استان در حوزه زیربنایی و خدماتی انجام می شود و حجم قابل توجه زائران و مسافران این خطه، احیای ردیف زیارت برای استان به عنوان یک مطالبه جدی مطرح شد.
 رشیدیان تصریح کرد: موضوع حاشیه نشینی و توسعه اشتغال در روستاها و مسائل روستایی برای جلوگیری از مهاجرت نیز در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: در این جلسه معاون اول رئیس جمهوری هم به عنوان محوری راهبردی بر لزوم همدلی و همراهی همه قوا برای گذر از اختلافات، عدم برخورد سلیقه ای، توجه به مسائل اصلی مردم و مشکلات اساسی اقتصادی و عمرانی استان و کشور تاکید کرد.
رشیدیان افزود: در واقع حل مشکلات و چالش های کشور در حدی نیست که از حل آن عاجز باشیم بلکه باید با استفاده از ظرفیت های داخلی، عزم ملی و همکاری همه دستگاه ها و مردم با دولت برای رفع آن ها اقدام شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۰۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید