.     .     .
۱۳۹۶/۰۵/۲۱

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

شورای اطلاع رسانی استان با هدف اطلاع رسانی شفاف به افکار عمومی تشکیل شده است

جلسه شورای اطلاع رسانی استان با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

جلسه شورای اطلاع رسانی استان با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ دکتر سید جواد حسینی در این جلسه که با هدف برسی دستورالعمل این شورا برگزار شد با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی گفت: شورای اطلاع رسانی استان خراسان رضوی در اجرای سیاست های کلان دولت مبنی بر اطلاع رسانی شفاف به افکار عمومی در مورد طرح ها، برنامه ها و فعالیت های عمرانی ، اقتصادی، سامان دهی وضعیت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استان  تشکیل شده است.

وی افزود: این شورا علاوه بر محوریت در حوزه سیاست گذاری و هماهنگی در امر اطلاع رسانی در جهت ایجاد و ترویج گفتمان غالب منطبق بر سیاست های کلان نظام بین دستگاه های اجرایی، بخش ها و سازمان های مطبوع  گام برخواهد داشت
حسینی تصریح کرد: شورای اطلاع رسانی  موظف است ساز و کار اطلاعات را بین بخش‌های مختلف برقرار نموده و بر آن نظارت نماید تا در نتیجه با پاسخگویی فعال، استانداری و دستگاه های اجرایی را در پیشبرد اهداف خود یاری نماید.
معاون استاندار با اشاره به وظایف کمیته های اجرایی این شورا افزود: اعضای کمیته های ذیل شورا توسط دبیران کمیته ها مشخص و هر کمیته برنامه عملیاتی مرتبط با حوزه خود را تهیه و جهت تصویب به شورا ارائه نماید.
وی افزود: دستور العمل شورا پس از تصویب نهایی بعنوان الگو برای وزارت کشور و سایر استان ها نیز اراسل گردد تا م.رد استفاده آنان نیز قرار گیرد.
معاون  سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی یکی از وظایف شورا را تهیه و تدوین شاخص ها ی عملکردی دولت در استان دانست و افزود: در کمیته تدوین محتوی، شاخص عملکردی و برنامه عملیاتی مربوط به  دستگاه های اجرایی استان جمع آوری و  تدوین  شده و جهت بهره برداری در اختیار قسمت های مختلف قرار گیرد.
وی افزود: تحلیل خط مشی و سیاست های رسانه ای و تحلیل محتوای رسانه های استان و همچنین سیاست گذاری رسانه ای از وظایف کمیته  امور رسانه ای و مطبوعاتی است که اعضای این کمیته از بین رسانه های تاثیر گذار استان انتخاب خواهند شد.
حسینی با اشاره به اهمیت و نقش فضای مجازی گفت: رصد فضای مجازی استان، انتشار  اخبار در شبکه های اجتماعی و رفع ابهامات ، چالش ها و شایعات کاذب در  فضای مجازی از جمله وظایف کمیته فضای مجازی  می باشد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید