.     .     .
۱۳۹۶/۰۵/۲۱

حضور معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله شیخ علی اصغر مروارید

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری به نمایندگی از استاندار خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله شیخ علی اصغر مروارید حضور یافت.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری به نمایندگی از استاندار خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله شیخ علی اصغر مروارید حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندرای خراسان رضوی؛ محمدحسن واحدی باحضور در این مراسم مراتب تسلیت و همدردی استاندارخراسان رضوی را به خانواده آن عالم ربانی ابلاغ کرد.
آیت الله مرحوم شیخ علی اصغر مروارید در سال ۱۳۰۳ در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد.
وی مبارزات سیاسی خود علیه رژیم پهلوی را با سخنرانی بر منابر از سال ۱۳۳۷ شروع کرد و با آغاز نهضت اسلامی، این مبارزات گسترش یافت.
آیت الله مرحوم مروارید در سال ۱۳۴۲ بعد از قیام ۱۵ خرداد دستگیر شد. آیت‌الله مروارید در سال ۱۳۴۷ به مسجد حضرت مهدی(عج) در تهران رفته و به اقامه نماز پرداخت و یکی از سخنرانان ثابت هئیت انصارالحسین(ع) شد و در سال ۱۳۴۹ به خاطر سخرانی‌هایش دستگیر و به ۱۸ ماه اقامت اجباری (تبعید) در ایرانشهر محکوم شد؛ ولی این حکم در دادگاه تجدیدنظر فسخ و حکم برائت صادر شد. در همان سال دوباره دستگیر و مدت سه ماه زندانی شد.
در خرداد ۱۳۵۱ نیز توسط مأموران رژیم دستگیر و به سه سال تبعید محکوم شد. مدت محکومیت وی در سال ۱۳۵۴ به اتمام رسید و به تهران بازگشت.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آیت‌الله علی اصغر مروارید به فعالیت ادامه داد و مسئولیت کمیته انقلاب اسلامی شاخه دوم (ناحیه دوم) تهران واقع در خیابان زنجان را برعهده گرفت.
از وی آثاری نیز منتشر شده است که می‌توان به دو کتاب "سلسله الینابیع الفقهیة و تحقیق اللمعة الدمشقیة فی الفقه الإمامیة" (با همکاری برادر مرحوم شان آیت‌ الله محمدتقی مروارید) اشاره کرد.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۰۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید