.     .     .
۱۳۹۶/۰۵/۲۰

اجرای ۴۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در حاشیه شهر مشهد مقدس

استاندار خراسان رضوی، جمعه ی این هفته از پروژه های آبرسانی و فاضلاب حاشیه شهر مشهد مقدس بازدید کرد.

استاندار خراسان رضوی، جمعه ی این هفته از پروژه های آبرسانی و فاضلاب حاشیه شهر مشهد مقدس بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این بازدید گفت: شبکه فاضلاب اجرا شده در حاشیه شهر مشهد تا پایان امسال به 400 کیلومتر می رسد.
وی افزود: با تلاش های صورت گرفته، از سال گذشته تاکنون 200 کیلومتر شبکه فاضلاب در حاشیه این شهر اجرا شده است.
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: شرکت آبفا مشهد در زمینه ارتقای کیفیت آب نیز فعال بوده و با الگو گیری از تصفیه آب که در سال 2008 در اروپا انجام شد، تصفیه خانه شماره یک مشهد را بازمهندسی کرد.
رشیدیان گفت: با این اقدام ظرفیت تصفیه آب این تصفیه خانه از 90 هزار متر مکعب در روز به 140 هزار متر مکعب رسید که اقدام شاخصی بود.
وی با بیان اینکه این بازمهندسی، صرفه جویی قابل توجه نیز به همراه داشته، افزود: با قراردادهای مرسوم امروزی ایجاد چنین تصفیه خانه ای بیش از 70 میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد ولی شرکت آبفای مشهد با هزینه 25 میلیارد ریال این پروژه را اجرا کرد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در این مراسم گفت: اجرای شبکه فاضلاب در حاشیه شهر با توجه به سیاست دولت برای ساماندهی حاشیه شهر از پروژه های دارای اولویت این شرکت است.
سید علی رضا طباطبایی افزود: با توجه به الحاق مناطقی به مشهد درسال گذشته، اقدامات لازم برای اصلاح شبکه، حفر چاه و خطوط انتقال در مناطق منفصل شهری در حال اجراست.
وی با اشاره به پروژه های مورد بازدید استاندار خرسان رضوی اظهار کرد: خط انتقال مخزن k به L رینگ شمالی مشهد هفت هزار و 820 متر طول دارد که سه هزار و 620 متر آن اجرا شده و 13 درصد مساحت شهر و 20 درصد جمعیت آن را در بر می گیرد.
وی گفت: شبکه جمع آوری فاضلاب منطقه سیدی مشهد نیز 62 کیلومتر طول دارد که فاضلاب این منطقه را جمع آوری و به تصفیه خانه منتقل می کند.
طباطبایی افزود: با ارتقای تصفیه خانه شماره یک در بولوار شهید برونسی نیز مشکل تامین آب بخش جنوب غربی مشهد تا حد قابل قبول در سال آینده رفع خواهد شد.
هم اکنون 99.9 درصد جمعیت سه و نیم میلیون نفری کلانشهر مشهد در قالب یک میلیون و 248 هزار مشترک زیر پوشش شبکه آب آشامیدنی هستند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید