.     .     .
۱۳۹۶/۰۳/۲۹

دکتر حسینی:

۲۸ کتابخانه سیار روستایی در استان راه اندازی خواهد شد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی. نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی. نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه گفت: در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه  28 کتابخانه سیار روستایی در استان راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی ، اظهار داشت : به منظور ارتقای سرانه ی مطالعه ، ۲۸ کتابخانه در شهرستان های استان احداث خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: تا کنون و علاوه بر کتابخانه ی سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان که در مشهد فعال شده؛ دو کتابخانه ی دیگر نیز در مشهد و تابیاد راه اندازی شده و در کاشمر نیز به بهره برداری می رسد.
حسینی با اشاره به اثر بخش بودن محتوای نرم افزاری کتابخانه ی سیار کانون پرورش فکری استان گفت: الگو برداری از این مدل برای اجرای کتابخانه های سیار در استان می تواند بسیار مفید باشد
وی به کسب رتبه برتر کتابخانه ی سیار مشهد در بین دو هزار و ۳۰۰ کتابخانه ی سیار کشور اشاره و  تاکید کرد: می بایست مدیران این کتابخانه ها افرادی آموزش دیده ، با انگیزه و متخصص در جذب مخاطب باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان این که اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون ابلاغ شده است؛ از فرمانداران خواست تا در کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها برای تخصیص اعتبار به پروژه  کتابخانه های استان اقدام کنند.
حسینی گفت: همچنین تامین اعتبار برای احداث هفت کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه، ساخت کتابخانه مرکزی در شهرهای نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه، تکمیل پروژه های نیمه تمام این حوزه و مقاوم سازی کتابخانه های فرسوده ی استان باید با جدیت دنبال شود.
وی از همراهی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و شهرداران استان به جهت پرداخت نیم درصد اعتبارات به کتابخانه های استان قدردانی کرد و گفت: میزان پرداختی سال ۹۵ در مقایسه با سال قبل آن ۶۳ درصد رشد داشته است .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره برگزاری جشنواره ی کتابخوانی رضوی در  ۶ عنوان کتاب افزود: این جشنواره در هفتمین دوره خود با هدف ترویج فرهنگ رضوی و مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمة معصوم (ع) به ارائه 6 عنوان کتاب پیرامون زندگی امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع)، برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال می پردازد.
حسینی تاکید کرد: باید از تمامی ابزارهای تبلیغی و تشویقی در برگزاری هر چه با شکوه تر این مسابقات استفاده کنیم.
وی افزود: دستگاه های اجرایی استان و همچنین فرمانداران در خصوص اطلاع رسانی مسابقات، برگزاری مسابقات در سطح دوایر خود و همچنین جلب مشارکت حداکثری اقدام نمایند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید