.     .     .
۱۳۹۶/۰۳/۲۹

استاندار:

خراسان رضوی رکورد دار بیشترین اشتغال ایجاد شده بعد از تهران است

استاندار خراسان رضوی در نشست هم اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر استان که در مشهد برگزار شد؛ حضور یافت.

استاندار خراسان رضوی در نشست هم اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر استان که در مشهد برگزار شد؛ حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این نشست، اشتغال را مساله اصلی کشور ذکر و بیان کرد: این استان سال گذشته، بیشترین اشتغال ایجاد شده در ایران را بعد از تهران به خود اختصاص داد.
وی افزود: پارسال از مجموع 650 هزار شغل ایجاد شده در کشور 100 هزار نفر مورد مربوط به خراسان رضوی بود و اگر سرمای پاییز پارسال اتفاق نمی افتاد این میزان به 150 هزار اشتغال نیز می رسید.
استاندار خراسان رضوی بر اینکه برای تحقق سند چشم انداز خراسان رضوی باید سالانه 105 هزار فرصت شغلی ایجاد شود تاکید و بیان کرد: سال 1394 حدود 36 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد شد ولی در سال 1395 تعداد اشتغال ایجاد شده از مرز 105 هزار شغل گذشت.
رشیدیان ادامه داد: به رغم ایجاد این میزان اشتغال در سال 95 از مجموع 2 میلیون و 220 هزار نفر جمعیت آماده بکار در خراسان رضوی 290 هزار جویای کار بودند که 48 درصد آنان را جوانان با تحصیلات بالای دیپلم تشکیل می دهند.
وی به ظرفیت های زیاد خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال و فعالیت نخبگان اشاره و خاطر نشان کرد: باید با همکاری نهادهای مرتبط و نخبگان، فرصت های موجود از قوه به فعل تبدیل شوند.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: نخبگان سرمایه اصلی هستند و باید درگیر مسائل و مشکلات استان و شهرشان در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شوند.
رشیدیان همچنین به برپایی سالانه نمایشگاه هفته پژوهش در استان اشاره و اظهارکرد: باید در نمایشگاه امسال به ظرفیت گره خوردن ایده ها و نخبگان با بخش خصوصی توجه کرد.
وی گفت: خراسان رضوی مهد علم و دانش بوده و هست لذا باید از ظرفیت فکری نخبگان برای حل مشکلات استان در بخش های مختلف استفاده کرد.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: هزار و 300 نخبه زیر پوشش این بنیاد هستند که حدود 800 نفر از این تعداد مربوط به دانشگاه فردوسی است.
سعیدرضا احمدی زاده افزود: در طول سال جوایز مختلفی بسته به موفقیت، به نخبگان از سوی بنیاد ملی اهدا می شود. جایزه علامه طباطبایی بالاترین جایزه در بنیاد ملی نخبگان است که امسال به 108 نخبه استان تعلق می گیرد.
وی ادامه داد: امسال 20 عنوان برنامه، 64 طرح اجرایی و 2 طرح ملی در موضوع سوغات و اسباب بازی در دستور کار بنیاد نخبگان خراسان رضوی است.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی ارتباط موثرتر و اثربخش تر با نخبگان دانشگاه و حوزه را رویکرد امسال این نهاد اعلام و بیان کرد: اشتغال از مشکلات عمده نخبگان است و باید برنامه ریزی جامعی در کشور برای اشتغال این قشر انجام شود.
وی افزود: البته نخبگان حوزوی و دانشگاهی در بخش دولتی به خوبی نمی توانند شکوفا شوند و باید با ارتقاء چرخه علم و فناوری زمینه جذب و اشتغال نخبگان را فراهم کرد.
طی این مراسم با اهدای تقدیرنامه و جوایز نقدی از نخبگان برگزیده خراسان رضوی در جشنواره های علمی سال 1395 تقدیر شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید