.     .     .
۱۳۹۶/۰۳/۲۸

۱۱۰ برنامه حمایتی دولت از شرکت های دانش بنیان

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از اعلام ۱۱۰ برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان خبر داد.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از اعلام 110 برنامه حمایتی از شرکت های دانش بنیان خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کشورهای پیشرفته با حرکت به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و هایتک در جهت ارتقای بهره‌وری در زمینه تخصیص منابع خود هستند.
وی افزود: شرکت های دانش‌بنیان به عنوان پیشانی اقتصاد کشور در تولید مبتنی بر دانش نقش بی‌بدیلی در تحقق این هدف دارند. از سوی دیگر با توجه به نقش آن ها در اقتصاد کشور به خصوص در زمینه اشتغال دانش آموختگان، ارتقای تکنولوژی و رونق صادرات، نیازمند توجه جدی از سوی دستگاه های متولی هستند.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به نقش پررنگی که شرکت های دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کنند؛ دولت 110 برنامه حمایتی برای ارتقا و توسعه این بخش در نظر گرفته است.
میرشاهی در این خصوص خاطر نشان کرد: این حمایت ها در سه بخش شامل: نخست، برنامه های حمایتی ذیل قانون، مانند تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی، معافیت مالیاتی و گمرکی، بیمه تأمین اجتماعی و سایر برنامه ها که در مجموع 54 برنامه را به خود اختصاص می‌دهد. بخش دوم: برنامه های حمایتی با همکاری سایر دستگاه‌های دولتی که شامل تسهیلات سربازی، صدا و سیما، بورس و غیره که 35 برنامه را دربر دارد و بخش سوم برنامه‌های حمایتی ذیل برنامه جامع توسعه کسب و کار شرکت های دانش بنیان است که شامل برنامه های توسعه صادرات، مشاوره و سایر موارد است که 31 برنامه در این زمینه تدوین شده است.
وی افزود: برای اطلاع از جزئیات این برنامه‌ها متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه WWW.Daneshbonyan.ir  جزوه کامل این برنامه‌ها را دانلود کنند.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات پیش روی شرکت‌های دانش بنیان تأمین سرمایه است، با توجه به محدودیت منابع بانکی و تسهیلات دولتی یکی از راهکارهای موجود ایجاد اتصال بین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان است و دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی علاوه بر این حمایت‌ها این آمادگی را دارد که زمینه ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان ، نخبگان و ایده پردازان را با سرمایه‌گذاران فراهم آورد.
میرشاهی تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند با ارائه طرح‌های تجاری خود به این دفتر نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کنند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید