.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۵

سرپرست استانداری خراسان رضوی :

نقش مهم حمایت از معلولان در توانمندی و خوداتکایی آنان

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : حمایت از معلولان می تواند منجر به ایجاد انگیزه و تقویت ظرفیت ها و ارتقا توانمندی های آنان شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، قربان میرزایی در مراسم پایانی نمایشگاه فروغ زندگی ویژه آثار هنرمندان معلول که با حضور شهردار و رئیس و جمعی از اعضای  شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد ، افزود : نمایشگاه آثار هنری معلولان بیانگر خلاقیت ها وقابلیت های درونی این قشر است.
وی عنوان کرد : ارائه آثار هنری و ظرفیت های معلولان به نوعی خود زمینه ساز ترغیب دیگر افراد جامعه به استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های خود است.
وی با تاکید بر فراهم سازی شرایط مطلوب برای زیست معلولان در اماکن عمومی و فضاهای شهری، تصریح کرد: آثار و ظرفیت های خوب هنرمندان باید همواره درمعرض دید قرار گیرد تا مردم با هنرمندان شهر خود آشنا شوند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی در این مراسم که آثار هنری معلولان برای فروش ارائه شده بود از هر یک از هنرمندانی که در این نمایشگاه تابلوهای خود را ارائه کرده بودند، یک اثر خریداری کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: باید در حوزه شهری،ظرفیت ها و امکانات به گونه ای برنامه ریزی شود که معلولان به عنوان بخشی از جامعه بتوانند از آنها بهره مناسب گیرند.
محمد رضا حیدری افزود: هنرمندان معلول با وجود نقایص جسمی کارها و طرح های خلاقانه و زیبایی در این نمایشگاه ارائه کردند که باید این توان و هنر آنها به جامعه معرفی شود.
وی ادامه داد: از شهرداری درخواست شده تا نگارخانه شهر را به عنوان ظرفیتی برای ارائه آثار هنرمندان شهر با رویکرد حمایتی به ویژه توانممندی های هنرمندان معلولان در اختیار قرار دهد.
نمایشگاه فروغ زندگی از 6 تا 14 آذر ماه در محل نگارخانه شهر دایر بود، در این نمایشگاه 91 اثر نقاشی از 17 معلول مشهدی در معرض دید عموم قرار گرفت که 64 اثر از این تعداد برای فروش عرصه و توسط مدیران و مسئولان و مردم خریداری شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۲۸۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید