پرسش و پاسخ های متداول استانداری خراسان رضوی

سوال :
 
سوال ۱ : دامنه www.khorasan.ir دارای چه زیر دامنه هایی می باشد؟
پاسخ : پرتال استانداری خراسان رضوی به همراه 80 زیرپرتال شامل(معاونت های استاندار/ ادارات کل/فرمانداری ها) از دامنه فوق استفاده می نمایند. جهت لیست زیرپرتال ها می توانید به آدرس www.ostandari.khorasan.ir چارت سازمانی مراجعه نمایید.

 
سوال ۲ : جهت ثبت درخواست الکترونیکی ارباب رجوع در دبیرخانه استانداری چه باید کرد؟
پاسخ : بمنظور کاهش تردد ارباب رجوع ، مراجعین می توانند با مراجعه به آدرس www.ostandari.khorasan.ir و کلیک بر روی لینک فرم ثبت درخواست مراجعین، فرم مربوطه را تکمیل و به دبیرخانه استانداری ارسال نمایند.

 
سوال ۳ : جهت ارسال پیام الکترونیکی به مدیران استانداری و فرمانداران چه باید کرد؟
پاسخ : جهت ارتباط مستقیم با مدیران این امکان به صورت ارتباط مستقیم در زیرپرتال هر یک از ادارات فراهم شده است بدین منظور به آدرس www.ostandari.khorasan.ir مراجعه نموده و در منوی اصلی در قسمت معاونت ها و فرمانداری ها زیرپرتال مربوطه را انتخاب نمایید.

 
سوال ۴ : نقش مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری در استان چیست؟
پاسخ : مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی نقش حاکمیتی و نظارتی در سطح استان نسبت به عملکرد حوزه فناوری اطلاعات را دارد.

 
سوال ۵ : چگونه از میزخدمت استانداری استفاده نمایم؟
پاسخ : میزخدمت در پرتال استانداری به آدرس www.ostandari.khorasan.ir و در پرتال استان به آدرس www.ostan.khorasan.ir قرار دارد. میزخدمت شامل بخش میز خدمت حضوری و الکترونیکی،آیین نامه ها و نظرسنجی می باشد. در میز خدمت شناسنامه تمامی خدمات استانداری به تفکیک بیان شده است.

 
سوال ۶ : کاربران شبکه دولت چه کسانی هستند؟
پاسخ : بخش عمده ای از کاربران شبکه دولت را دستگاه های اجرائی کشور تشکیل می دهند تا فرآیندهای مرتبط با ماموریت‌های دولت توسط وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات کل استانی و حتی تا سطح دهیاری ها در بستر شبکه دولت انجام شود.

 
سوال ۷ : در استان خراسان رضوی چند بازارچه مرزی وجود دارد؟
پاسخ : استان خراسان رضوی دارای سه بازارچه مرزی است. بازارچه مرزی دوسویه باجگیران-گودان در شهرستان قوچان مرز ترکمنستان که در آن صادرات و واردات کالا انجام می گیرد.، بازارچه مرزی یکسویه دوغارون در شهرستان تایباد در مرز افغانستان که صادرات کالا و سوخت در آن صورت می پذیرد و بازارچه مرزی سنگان خواف درمرز افغانستان که از ابتدای ساخت به دلیل عدم اجازه کشور افغانستان به اتباع خود جهت ورود به بازارچه، بازگشایی نگردیده و غیرفعال است.

 
سوال ۸ : شرایط فعالیت تجاری در بازارچه های مرزی چیست؟
پاسخ : مبادلات تجاری در بازارچه های مرزی با دریافت غرفه امکان پذیر می شود که شرایط واگذاری غرفه در بازارچه های مرزی به متقاضیان، در صفحه اصلی پرتال در منوی معرفی بازارچه های مرزی آمده است.

 
سوال ۹ : مدت واگذاری غرفه در بازارچه های مرزی چقدر است؟
پاسخ : واگذاری غرفه در بازارچه های مرزی در قالب قراردادهای سه ماهه می باشد.

 
سوال ۱۰ : برای ثبت نامه فرزندان مادر ایرانی از چه طریقی اقدام کنیم؟
پاسخ : با توجه به شرایط فاصله گذاری اجتماعی متقاضیان محترم می توانند از طریق پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی(atba.khorasan.ir) اقدام به تکمیل فرم ثبت نام فرزندان مادر ایرانی نمایند

 
۱ ۲ ۳